Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Accuracy: |
±0.5% |
Ejector Stroke: |
165mm |
Operating Temperature: |
200-300°C |
Machine Weight: |
5.5 Tons |
Frequency: |
50/60HZ |
Operation Mode: |
Automatic |
Machine Tonnage: |
200T |
Machineweight: |
1500 Kg |
Accuracy: |
±0.5% |
Ejector Stroke: |
165mm |
Operating Temperature: |
200-300°C |
Machine Weight: |
5.5 Tons |
Frequency: |
50/60HZ |
Operation Mode: |
Automatic |
Machine Tonnage: |
200T |
Machineweight: |
1500 Kg |
| Power Rating | 3.5KW |
|---|---|
| Power Consumption | 5 KW |
| Operating Temperature | 200 to 300°C |
| Machine Weight | 5.5 tons |
| Condition | New |
| Brand | Haijiang |
|---|---|
| Model | HJF240 |
| Machine Tonnage | 200T |
| Weight | 1500 kg |
| Operating Temperature Range | 5°C to 40°C |
| Power Consumption | 3.5KW |