Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Ejector Tonnage: |
110 KN |
Mould Material: |
45#,P20,H13,718,2738,NAK80,S136etc. |
Heating Power: |
2-36kW |
Clampingforce: |
50-3000 KN |
Delivery Terms: |
CIF FOB CFR .etc |
Style: |
Horizontal |
Voltage: |
380V |
Special: |
PVC Fittings Use |
Ejector Tonnage: |
110 KN |
Mould Material: |
45#,P20,H13,718,2738,NAK80,S136etc. |
Heating Power: |
2-36kW |
Clampingforce: |
50-3000 KN |
Delivery Terms: |
CIF FOB CFR .etc |
Style: |
Horizontal |
Voltage: |
380V |
Special: |
PVC Fittings Use |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Clamping Force Range | 50 kN - 3,000 kN (up to 40,000 kN available) |
| Hole Diameter | 160 mm |
| Heating Power | 2-36 kW |
| Machine Dimensions | 6.1m (L) × 1.7m (W) × 1.8m (H) |
| Ejector Tonnage | 110 kN |
| Style | Horizontal |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Brand & Model | Haijiang HJF-240 |
| Certifications | ISO9001, CE Certified |
| Exterior Color | Blue and White |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days after order confirmation |