Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Structure: |
Horizontal |
Screw Position: |
0.01 Mm Precisely |
Power Supply: |
380V/50Hz Or Customized |
Type: |
Preform Injection |
Powersupply: |
380V/50Hz/3Phase |
Warranty: |
1 Year |
Maxmoldthickness: |
300-600 Mm |
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Structure: |
Horizontal |
Screw Position: |
0.01 Mm Precisely |
Power Supply: |
380V/50Hz Or Customized |
Type: |
Preform Injection |
Powersupply: |
380V/50Hz/3Phase |
Warranty: |
1 Year |
Maxmoldthickness: |
300-600 Mm |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Tie Bar Distance | 300-700 mm |
| Screw Position Accuracy | 0.01 mm |
| Maximum Mold Thickness | 300-600 mm |
| Oil Tank Capacity | 900L |
| Power Supply | 380V/50Hz (Customizable) |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Price | USD 30,000 per set |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Delivery Time | Approximately 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |