Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Structure: |
Horizontal |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Cooling System: |
High Efficiency |
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Usage: |
Electric Parts |
Economic Benefits: |
Obvious--30-50% Electricity Can Be Saved |
Warranty: |
1 Year |
Pump Motor Power: |
25kW |
Structure: |
Horizontal |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Cooling System: |
High Efficiency |
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Usage: |
Electric Parts |
Economic Benefits: |
Obvious--30-50% Electricity Can Be Saved |
Warranty: |
1 Year |
Pump Motor Power: |
25kW |
| Screw Position Accuracy | 0.01 mm |
| Maximum Mold Thickness | 300-600 mm |
| Pump Motor Power | 25 kW |
| Tie Bar Distance | 300-700 mm |
| Oil Tank Capacity | 900 L |
| Power Supply | 380V/50Hz (Customizable) |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Price | $30,000 USD per set |
| Delivery Time | 35 days after order confirmation |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |