Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Platen Size: |
610*610 |
Heating Zones: |
4+nozzle |
Maxinjectionstroke: |
200-400 Mm |
Usage: |
Plastic Basket/crate |
Automation: |
Yes |
Weight: |
4720kg |
Type: |
Injection Molding Machine |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Platen Size: |
610*610 |
Heating Zones: |
4+nozzle |
Maxinjectionstroke: |
200-400 Mm |
Usage: |
Plastic Basket/crate |
Automation: |
Yes |
Weight: |
4720kg |
Type: |
Injection Molding Machine |
| Model | Haijiang HJF-780 |
|---|---|
| Dimensions | 4.2m × 1.1m × 1.7m |
| Weight | 4720 kg |
| Platen Size | 610mm × 610mm |
| Clamping Force | 3600 kN |
| Structure | Horizontal |
| Cooling System | Water cooling with temperature control |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Price | $100,000 per set |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Delivery Time | 35 days |