Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Automation: |
Yes |
Weight: |
4720kg |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Maxinjectionstroke: |
200-400 Mm |
Type: |
Injection Molding Machine |
Usage: |
Plastic Basket/crate |
Heating Zones: |
4+nozzle |
Structure: |
Horizontal |
Automation: |
Yes |
Weight: |
4720kg |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Maxinjectionstroke: |
200-400 Mm |
Type: |
Injection Molding Machine |
Usage: |
Plastic Basket/crate |
Heating Zones: |
4+nozzle |
Structure: |
Horizontal |
| Specification | Value |
|---|---|
| Model Number | HJF-780 |
| Machine Dimensions | 4.2m × 1.1m × 1.7m |
| Max Injection Stroke | 200 to 400 mm |
| Platen Size | 610 × 610 mm |
| Mold Opening Stroke | 700 mm |
| Heating Zones | 4 + Nozzle Heating |
| Clamping Unit | 3600 |