Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Machine Tonnage: |
200T |
Warrantyperiod: |
12 Months |
Material: |
Steel |
Structure: |
Not Vertical |
Oil Tank: |
340L |
Color: |
Blue And White |
Type: |
Preform Injection |
Power Consumption: |
3.5KW |
Machine Tonnage: |
200T |
Warrantyperiod: |
12 Months |
Material: |
Steel |
Structure: |
Not Vertical |
Oil Tank: |
340L |
Color: |
Blue And White |
Type: |
Preform Injection |
Power Consumption: |
3.5KW |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model Number | HJF240 |
| Pump Motor Power | 18.5kW |
| Power Consumption | 3.5kW |
| Production Accuracy | ±0.01 mm |
| Production Capacity | 100-300 pieces per minute |
| Machine Tonnage | 200T |
| Warranty Period | 12 months |