Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Model: |
Two Color Injection Molding Machine |
Machine Type: |
Two Color Injection Molding |
Machinetype: |
Two Color Injection Molding |
Motor: |
Servo Mortor |
Accurate: |
0.1℃ |
Machineweight: |
2000-8000 Kg Depending On Model |
Application: |
Plastic Parts With Two Different Colors Or Materials |
Maxmoldthickness: |
300-600 Mm |
Model: |
Two Color Injection Molding Machine |
Machine Type: |
Two Color Injection Molding |
Machinetype: |
Two Color Injection Molding |
Motor: |
Servo Mortor |
Accurate: |
0.1℃ |
Machineweight: |
2000-8000 Kg Depending On Model |
Application: |
Plastic Parts With Two Different Colors Or Materials |
Maxmoldthickness: |
300-600 Mm |
| Specification | Value |
|---|---|
| Machine Heater Power | 18.5 kW |
| Maximum Mold Thickness | 300-600 mm |
| Tie Bar Distance | 300-700 mm |
| Machine Weight | 2000-8000 kg |
| Temperature Control Precision | 0.1℃ |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days after order confirmation |
| Price | $30,000 per set |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Packaging | Standard shipping packing with protective wooden crate |