Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Cooling System: |
Automatic |
Pump Motor: |
11 Kw |
Injection Pressure: |
3600 KN |
Style: |
Horizontal |
Colour: |
Red Or Blue |
Application: |
Auto Parts, Electronic Component |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Machine Weight: |
5300 |
Cooling System: |
Automatic |
Pump Motor: |
11 Kw |
Injection Pressure: |
3600 KN |
Style: |
Horizontal |
Colour: |
Red Or Blue |
Application: |
Auto Parts, Electronic Component |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Machine Weight: |
5300 |
| Model | HJF-780 |
|---|---|
| Weight | 5300 kg |
| Mold Thickness Range | 200-580 mm |
| Power Supply | 380V/440V, 3 Phase, 50/60 Hz |
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Price | $100,000 per set |
| Delivery Time | 35 days after order confirmation |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |
| Packaging | Standard shipping packing with protective wooden crates |