Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Clamp Tonnage: |
800 KN |
Colour: |
Red Or Blue |
Production Capacity: |
160T |
Screwdiameter: |
20-120 Mm |
Machine Weight: |
2,000 Kg To 20,000 Kg |
Transportation: |
Ocean |
Computerized: |
Computerized |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Clamp Tonnage: |
800 KN |
Colour: |
Red Or Blue |
Production Capacity: |
160T |
Screwdiameter: |
20-120 Mm |
Machine Weight: |
2,000 Kg To 20,000 Kg |
Transportation: |
Ocean |
Computerized: |
Computerized |
Heating Power: |
12.6 Kw |
| Specification | Details |
|---|---|
| Motor Power | 11 Kw Pump Motor |
| Heating System | Electricity Heating & Infrared Heating |
| Machine Weight Range | 2,000 kg to 20,000 kg |
| Clamp Tonnage | 800 KN |
| Screw Diameter Range | 20-120 mm |
| Mold Height Range | 200-800 mm |
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Price | $100,000 per set |
| Delivery Time | 35 days |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Transportation | Ocean freight with secure wooden crate packaging |