Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Operation Mode: |
Automatic |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Color Style: |
Mix Two Color |
Machineweight: |
2000-6000 Kg |
Machinetype: |
Two Color Injection Molding |
Power Supply: |
380V/50Hz/3Phase |
Max Injection Volume: |
200-800 Cm³ |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Operation Mode: |
Automatic |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Color Style: |
Mix Two Color |
Machineweight: |
2000-6000 Kg |
Machinetype: |
Two Color Injection Molding |
Power Supply: |
380V/50Hz/3Phase |
Max Injection Volume: |
200-800 Cm³ |
| Model | Haijiang HJF-240 |
| Maximum Injection Volume | 200-800 cm³ |
| Mold Thickness Range | 300-600 mm |
| Machine Weight | 2000-6000 kg |
| Cycle Time | 10-30 seconds |
| Power Supply | 380V/50Hz/3Phase |
| Oil Tank Capacity | 900L |
| Price | $30,000 per set |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | Approximately 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Color Scheme | Blue and White |