Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Transportation: |
Ocean |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Total Wattage: |
5.1 Kw |
Energy Saving: |
With Servo System |
Materialcompatibility: |
Thermoplastics, Thermosets, Elastomers |
Slide Stroke: |
350(350) Mm |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Controlsystem: |
PLC Or CNC Based |
Transportation: |
Ocean |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Total Wattage: |
5.1 Kw |
Energy Saving: |
With Servo System |
Materialcompatibility: |
Thermoplastics, Thermosets, Elastomers |
Slide Stroke: |
350(350) Mm |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Controlsystem: |
PLC Or CNC Based |
| Specification | Value |
|---|---|
| Model | HJF-180 |
| Mold Opening Stroke | 450 mm |
| Ejector Stroke | 45 mm |
| Slide Stroke | 350 mm |
| Mold Height | 450 mm |
| Shot Size Range | 10-500 cm³ |
| Injection Capacity | 10-5000 grams |