Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-650
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 80000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Pump Pressure: |
16Mpa |
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Transportation: |
Ocean |
Injectionpressure: |
1500-2500 Bar |
Automation: |
Automatic |
Oil Tank Capacity: |
1500L |
Machinedimensions: |
Depends On Model, E.g., 3m X 1.5m X 2m |
Cooling Water Consumption: |
60L/min |
Pump Pressure: |
16Mpa |
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Transportation: |
Ocean |
Injectionpressure: |
1500-2500 Bar |
Automation: |
Automatic |
Oil Tank Capacity: |
1500L |
Machinedimensions: |
Depends On Model, E.g., 3m X 1.5m X 2m |
Cooling Water Consumption: |
60L/min |
| Ejector Force | 2.5 tons (2.5T) |
| Injection Pressure Range | 1500 to 2500 bar |
| Opening Stroke | 615mm |
| Pump Pressure | 16Mpa |
| Cycle Time | 10 to 60 seconds |
| Oil Tank Capacity | 1500 liters |
| Typical Dimensions | 3m (L) × 1.5m (W) × 2m (H) |
| Price | $80,000 USD |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |