Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-650
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 80000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Application: |
Manufacturing PVC Pipe Fittings Such As Elbows, Tees, Couplings |
Transportation: |
Ocean |
Automatic: |
Yes |
Ejector Force: |
2.5T |
Material: |
PVC |
Opening Stroke: |
615mm |
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Powersupply: |
380V, 50Hz, 3 Phase |
Application: |
Manufacturing PVC Pipe Fittings Such As Elbows, Tees, Couplings |
Transportation: |
Ocean |
Automatic: |
Yes |
Ejector Force: |
2.5T |
Material: |
PVC |
Opening Stroke: |
615mm |
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Powersupply: |
380V, 50Hz, 3 Phase |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | HJF-650 |
| Opening Stroke | 615mm |
| Injection Pressure | 1500-2500 bar |
| Ejector Force | 2.5 tons |
| Cooling Water Consumption | 60L/min |
| Certifications | ISO9001, CE |
| Machine Dimensions | Approximately 3m (L) × 1.5m (W) × 2m (H) |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Price | $80,000 per set |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Delivery Time | 35 days |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |
| Payment Terms | TT, LC, DP |