Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Shotsize: |
10-500 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Nozzle Tip Pressure: |
High |
Mold Depth: |
180 Mm |
Screwdiameter: |
20 To 150 Mm |
Total Wattage: |
9.1 Kw |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Shotsize: |
10-500 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Nozzle Tip Pressure: |
High |
Mold Depth: |
180 Mm |
Screwdiameter: |
20 To 150 Mm |
Total Wattage: |
9.1 Kw |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
| Specification | Value |
|---|---|
| Model | HJF-180 |
| Mold Thickness | 550mm |
| Mold Depth | 180mm |
| Mold Width | 480mm |
| Screw Diameter Range | 20mm - 150mm |
| Theoretical Shot Volume | 286 cm³ |
| Shot Weight Range | 0.5 - 5000 grams |
| Control Interface | PLC Touchscreen |