Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Screw Diameter: |
55mm |
Automation: |
Automatic |
Automatic: |
Thermoplastic |
Injection Weight: |
326g |
Style: |
Horizontal |
Machineweight: |
2000-8000 Kg |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Feature: |
Reciprocating 180-degree Rotary Table |
Screw Diameter: |
55mm |
Automation: |
Automatic |
Automatic: |
Thermoplastic |
Injection Weight: |
326g |
Style: |
Horizontal |
Machineweight: |
2000-8000 Kg |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Feature: |
Reciprocating 180-degree Rotary Table |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Injection Capacity | 50-500 Grams |
| Injection Weight | 326g |
| Screw Diameter | 55mm |
| Machine Heater Power | 18.5kW |
| Machine Type | Hydraulic |
| Machine Weight | 2000-8000 Kg |
| Mold Size | Customizable |
| Key Feature | Reciprocating 180-degree Rotary Table |
| Injection Pressure | High Pressure |