Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injection Rate: |
100g/s |
Hydraulic Ejection Force: |
67kn |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Productname: |
Variable Pump Injection Molding Machine |
Clamping Unit: |
3600 |
Max.Moldheight: |
500-1200 Mm |
Key Words: |
Mini Plastic Injection Machine |
Injection Rate: |
100g/s |
Hydraulic Ejection Force: |
67kn |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Productname: |
Variable Pump Injection Molding Machine |
Clamping Unit: |
3600 |
Max.Moldheight: |
500-1200 Mm |
Key Words: |
Mini Plastic Injection Machine |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product Name | Variable Pump Injection Molding Machine |
| Color Options | Red or Blue |
| Mold Height Range | 200-800 mm |
| Maximum Mold Height | 500-1200 mm |
| Injection Unit | Automatic |
| Injection Rate | 100g/s |
| Opening Stroke | 270mm |
| Clamping Unit Force | 3600 |
| Energy Capacity | Energy-saving design |