Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Feature: |
Reciprocating 180-degree Rotary Table |
Electric Motor Power: |
Varies (e.g., 15-45 KW) |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Pump Motor Power: |
25kW |
Injection Pressure: |
High Pressure |
Control System: |
PLC Or Touchscreen Control |
Tie Bar Distance: |
300-700 Mm |
Oil Tank Capacity: |
900L |
Feature: |
Reciprocating 180-degree Rotary Table |
Electric Motor Power: |
Varies (e.g., 15-45 KW) |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Pump Motor Power: |
25kW |
Injection Pressure: |
High Pressure |
Control System: |
PLC Or Touchscreen Control |
| Injection Pressure | High Pressure |
| Pump Motor Power | 25kW |
| Injection Unit | Two Separate Injection Units |
| Tie Bar Distance | 300-700 mm |
| Control System | PLC or Touchscreen Control |
| Motor Type | Servo Motor |
| Screw Position Precision | 0.01 mm |
| Heat Power | 57kW |
| Oil Tank Capacity | 900L |
| Electric Motor Power Range | 15-45 kW |