Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Heating Power: |
12.6 Kw |
Style: |
Horizontal |
Clamping Unit: |
3600 |
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Safety System: |
Hydraulic+electricity |
Injection Speed: |
Adjustable |
Shot Volume: |
215,263,302 |
Hydraulic Ejection Force: |
42kn |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Style: |
Horizontal |
Clamping Unit: |
3600 |
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Safety System: |
Hydraulic+electricity |
Injection Speed: |
Adjustable |
Shot Volume: |
215,263,302 |
Hydraulic Ejection Force: |
42kn |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Clamping Unit | 3600 |
| Hydraulic Ejection Force | 42 kN |
| Shot Volume | 215, 263, 302 ml |
| Injection Speed | Adjustable |
| Mold Height Range | 200-800 mm |
| Voltage | 380V/440V, 3 Phase, 50/60 Hz |
| Style | Horizontal |
| Color Options | Red or Blue |
| Safety System | Hydraulic + Electricity |
| Shipment | By Sea |
| Item | Details |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Price | $100,000 |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Packaging | Standard shipping packing |
| Payment Terms | TT, LC, DP |