Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Pump Motor Power: |
15kW |
Nozzle Tip Temperature: |
Depend On The Material |
Structure: |
Horizontal |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Bottom Platen Size: |
1110x1095 Mm |
Theoretical Shot Volume: |
88 Cm³ |
Oil Tank Capacity: |
1500L |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Pump Motor Power: |
15kW |
Nozzle Tip Temperature: |
Depend On The Material |
Structure: |
Horizontal |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Bottom Platen Size: |
1110x1095 Mm |
Theoretical Shot Volume: |
88 Cm³ |
Oil Tank Capacity: |
1500L |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
| Model | HJF-180 |
|---|---|
| Bottom Platen Size | 1110×1095 mm |
| Injection Volume | 10-2000 cm³ |
| Slide Stroke | 350 mm |
| Mold Opening Stroke | 450 mm |
| Structure | Horizontal |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Price | $12,000 per set |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Delivery Time | Approximately 30 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Manufacturing Origin | Ningbo, China |