Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injection Rate: |
100g/s |
Avaliable Files: |
Step/stp/igs/x_t/stl |
Components: |
Techmation, Schneider, Vickers |
Screw Speed: |
350rpm |
Machinetype: |
Hydraulic / Electric / Hybrid |
Plastic Type: |
Thermosetting |
Ejector Force: |
38Kn |
Hydraulicsystempressure: |
16-32 MPa |
Injection Rate: |
100g/s |
Avaliable Files: |
Step/stp/igs/x_t/stl |
Components: |
Techmation, Schneider, Vickers |
Screw Speed: |
350rpm |
Machinetype: |
Hydraulic / Electric / Hybrid |
Plastic Type: |
Thermosetting |
Ejector Force: |
38Kn |
Hydraulicsystempressure: |
16-32 MPa |
| Maximum Mold Height | 300-700mm |
| Screw Diameter Options | 20-120mm |
| Injection Rate | 100g/s |
| Screw Speed | 350rpm |
| Machine Type | Hydraulic, Electric, Hybrid |
| Material Compatibility | Thermosetting Plastics |
| Price | $100,000 USD |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Minimum Order | 1 set |
| Delivery Time | 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |