Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Machineweight: |
2000-8000 Kg |
Print Technology: |
FDM |
Hardness: |
80-90 HRC |
Motor Power: |
22kw+22KW |
Shot Weight: |
A:280g B:320g C:360g |
Oil Capacity: |
600L |
Heating System: |
Ceramics |
Clamping Force: |
1880KN |
Machineweight: |
2000-8000 Kg |
Print Technology: |
FDM |
Hardness: |
80-90 HRC |
Motor Power: |
22kw+22KW |
Shot Weight: |
A:280g B:320g C:360g |
Oil Capacity: |
600L |
Heating System: |
Ceramics |
Clamping Force: |
1880KN |
| Specification | Value |
|---|---|
| Shot Weight Capacity | 280g (A), 320g (B), 360g (C) |
| Injection Weight | 129g |
| Ejector Stroke | 130mm |
| Clamping Force | 120 ton |
| Item | Details |
|---|---|
| Price per Set | $100,000 USD |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |
| Delivery Time | Approximately 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |