Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Min.Moldheight: |
100 To 400 Mm |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Usage: |
Houseware Products |
Motor: |
Servo Motor |
Ejector Stroke: |
45 Mm |
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Screwdiameter: |
20 To 150 Mm |
Min.Moldheight: |
100 To 400 Mm |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Usage: |
Houseware Products |
Motor: |
Servo Motor |
Ejector Stroke: |
45 Mm |
Top Platen Size: |
620x490 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Screwdiameter: |
20 To 150 Mm |
| Model | HJF-180 |
| Top Platen Size | 620x490 mm |
| Screw Diameter Range | 20-150 mm |
| Theoretical Shot Volume | 286 cm³ |
| Injection Pressure | Up to 2500 bar |
| Ejector Stroke | 45 mm |
| Machine Weight Range | 2,000-20,000 kg |
| Mold Height Capacity | 450 mm |
| Price | $12,000 per set |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Origin | Ningbo, China |