Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Automatic: |
Yes |
Injectionpressure: |
High Pressure Suitable For PET Molding |
Structure: |
Horizontal |
Screw Diameter: |
45mm-90mm |
Style: |
Horizontal |
Opening Stroke: |
350mm |
Application: |
Beer Packing |
Ejector Point: |
5 |
Automatic: |
Yes |
Injectionpressure: |
High Pressure Suitable For PET Molding |
Structure: |
Horizontal |
Screw Diameter: |
45mm-90mm |
Style: |
Horizontal |
Opening Stroke: |
350mm |
Application: |
Beer Packing |
Ejector Point: |
5 |
| Opening Stroke | 350mm |
| Usage | Electric Parts |
| Style | Horizontal |
| Mould Thickness | 150-420 mm |
| Application | Beer Packing |
| Preform Material | PET, PP, PE |
| Injection Pressure | High Pressure Suitable For PET Molding |
| Screw Diameter | 45mm-90mm |
| Ejector Point | 5 |
| Automatic | Yes |