Product Details
Brand Name: Haijiang
Model Number: HJF-240
Payment & Shipping Terms
Cooling System: |
Water-cooled Or Oil-cooled |
High Energy Saving: |
Saving Energy 20%-80% |
Key Selling Points: |
High-accuracy |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Nozzle Retraction Force: |
1-50KN |
Toggle Stroke: |
1350MM |
Cooling Method: |
Direct Cooling |
Operation: |
Easy Operation |
Cooling System: |
Water-cooled Or Oil-cooled |
High Energy Saving: |
Saving Energy 20%-80% |
Key Selling Points: |
High-accuracy |
Certificated: |
CE ISO9001 |
Nozzle Retraction Force: |
1-50KN |
Toggle Stroke: |
1350MM |
Cooling Method: |
Direct Cooling |
Operation: |
Easy Operation |
| Opening Stroke | 200 mm |
| Toggle Stroke | 1350 mm |
| Nozzle Retraction Force | 1-50 KN |
| Mold Thickness | 150-1000 mm |
| Heating Power | 3.8 kW |
| Cooling System | Water-cooled or Oil-cooled |
| Cooling Method | Direct Cooling |
| Plastic Type | Thermoplastic |
| HS Code | 8477101090 |