Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Pump Motor: |
11 Kw |
Computerized: |
Computerized |
Shot Volume: |
381,470,569 |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machine Dimensions: |
4.2x1.1x1.7 |
Color: |
Black&green&yellow |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Automatic: |
Yes |
Pump Motor: |
11 Kw |
Computerized: |
Computerized |
Shot Volume: |
381,470,569 |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machine Dimensions: |
4.2x1.1x1.7 |
Color: |
Black&green&yellow |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Automatic: |
Yes |
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | HJF-780 |
| Clamping Force | 3200 kN |
| Heat Power | 59 kW |
| Heating Zones | 3-6 zones |
| Pump Motor Power | 11 kW |
| Electrical Requirements | 380V, 50Hz, 3-phase |
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Price | $100,000 USD |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Packaging | Standard shipping packing |