Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Heatingzones: |
3 To 6 Zones |
Application: |
Household |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Electricpowersupply: |
380V, 50Hz, 3-phase |
Pump Motor: |
11 Kw |
Machine Dimensions: |
4.2x1.1x1.7 |
Clamping Force: |
3200 Kn |
Color: |
Black&green&yellow |
Heatingzones: |
3 To 6 Zones |
Application: |
Household |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Electricpowersupply: |
380V, 50Hz, 3-phase |
Pump Motor: |
11 Kw |
Machine Dimensions: |
4.2x1.1x1.7 |
Clamping Force: |
3200 Kn |
Color: |
Black&green&yellow |
| Model | HJF-780 |
|---|---|
| Dimensions | 4.2m × 1.1m × 1.7m (L×W×H) |
| Clamping Force | 3200 kN |
| Injection Pressure | 2500 bar |
| Heat System Power | 59 kW |
| Cooling System | Water-cooled mold system |
| Heating Zones | 3-6 zones |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Price | $100,000 per set |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Packaging | Standard shipping packing |