Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Machineweight: |
2000-25000 Kg |
Mold Height: |
450 Mm |
Injectionvolume: |
10-5000 Cm³ |
Oil Tank Capacity: |
950L |
Cycletime: |
1 To 30 Seconds |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Injection Speed: |
6.4 Cm/s |
Injection Weight: |
148~213g |
Machineweight: |
2000-25000 Kg |
Mold Height: |
450 Mm |
Injectionvolume: |
10-5000 Cm³ |
Oil Tank Capacity: |
950L |
Cycletime: |
1 To 30 Seconds |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Injection Speed: |
6.4 Cm/s |
Injection Weight: |
148~213g |
| Oil Tank Capacity | 950L |
| Tiebar Spacing | 300-1500 mm |
| Machine Weight | 2000-25000 kg |
| Injection Speed | 6.4 cm/s |
| Maximum Mold Width | 480 mm |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |