Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Cooling System: |
Automatic |
Weight: |
4720kg |
Injectionspeed: |
Adjustable, Up To 200 Mm/s |
Pump Motor: |
11 Kw |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Dimension: |
22*4.5*5.7 |
Heat Power: |
85.25kw |
Material Feeding System: |
Automatic |
Cooling System: |
Automatic |
Weight: |
4720kg |
Injectionspeed: |
Adjustable, Up To 200 Mm/s |
Pump Motor: |
11 Kw |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Dimension: |
22*4.5*5.7 |
Heat Power: |
85.25kw |
Material Feeding System: |
Automatic |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Injection Speed | Adjustable, up to 200 mm/s |
| Mold Opening Speed | High Speed |
| Cooling System | Automatic |
| Oil Tank Capacity | 2400L |
| Automation | Yes |
| Material Feeding System | Automatic |
| Drive Type | Hydraulic Variable Pump Drive |
| Dimension (m) | 22 × 4.5 × 5.7 |
| Heating Power | 12.6 kW |
| Pump Motor | 11 kW |