Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Drivetype: |
Hydraulic Variable Pump Drive |
Dimension: |
22*4.5*5.7 |
Clampingforce: |
50-3000 Tons |
Heat Power: |
85.25kw |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Automation: |
Yes |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Injectionspeed: |
Adjustable, Up To 200 Mm/s |
Drivetype: |
Hydraulic Variable Pump Drive |
Dimension: |
22*4.5*5.7 |
Clampingforce: |
50-3000 Tons |
Heat Power: |
85.25kw |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Automation: |
Yes |
Heating Power: |
12.6 Kw |
Injectionspeed: |
Adjustable, Up To 200 Mm/s |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Injection Pressure | Up to 2500 Bar |
| Injection Speed | Adjustable, Up to 200 mm/s |
| Clamping Force | 50-3000 Tons |
| Heating Power | 85.25 kW Total, 12.6 kW Injection Unit |
| Pump Motor | 11 kW |
| Oil Tank Capacity | 2400 L |
| Weight | 4720 kg |
| Dimensions | 22 × 4.5 × 5.7 meters |
| Material Feeding | Automatic System |
| Cooling System | Automatic |
| Mold Opening Speed | High Speed |