Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injectionspeed: |
Up To 300 Mm/s |
Application: |
Household, Industrial, |
Bore Size: |
20 Mm |
Oil Capacity: |
600L |
Min.Moldheight: |
100-200 Mm |
Capability: |
Reduce Cost For Long Term |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Injection Weight: |
1608 G |
Injectionspeed: |
Up To 300 Mm/s |
Application: |
Household, Industrial, |
Bore Size: |
20 Mm |
Oil Capacity: |
600L |
Min.Moldheight: |
100-200 Mm |
Capability: |
Reduce Cost For Long Term |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Injection Weight: |
1608 G |
| Specification | Value |
|---|---|
| Minimum Mold Height | 100-200 mm |
| Maximum Mold Height | 530 mm |
| Oil Capacity | 600 liters |
| Bore Size | 20 mm |
| Injection Weight | 1608 g |
| Machine Weight | 2000-8000 kg |
| Injection Speed | Up to 300 mm/s |