Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Cavity: |
Multi |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Precision: |
±0.01 Mm |
Mold Type: |
Interchangeable |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Driving System: |
Servo Motor |
Safetyfeatures: |
Emergency Stop, Overload Protection |
Cavity: |
Multi |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Precision: |
±0.01 Mm |
Mold Type: |
Interchangeable |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Driving System: |
Servo Motor |
Safetyfeatures: |
Emergency Stop, Overload Protection |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Production Capacity | 100-200 pieces per minute |
| Filling Accuracy | ≤ ±1% |
| Precision Tolerance | ±0.01 mm |
| Noise Level | < 70 dB |
| Plasticizing Method | Screw-based system |
| Runner Systems | Hot and cold runner options |
| Mold Type | Interchangeable multi-cavity design |