Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Machineweight: |
1500 Kg |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Runner: |
Hot/Cold Runner |
Driving System: |
Servo Motor |
Capacity: |
100-200 Pieces/min |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Machineweight: |
1500 Kg |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Runner: |
Hot/Cold Runner |
Driving System: |
Servo Motor |
Capacity: |
100-200 Pieces/min |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
| Model | Haijiang HJF240 |
|---|---|
| Precision Tolerance | ±0.01 mm |
| Machine Weight | 1500 kg |
| Voltage | 220V/380V |
| Screw Speed | 0-180 rpm |
| Noise Level | <70 dB |
| Dimensions | 2500mm x 1200mm x 1800mm |
| Certifications | CE, ISO9001 |