Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injection Rate: |
8.2 Cm/s |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Bottom Platen Size: |
1110x1095 Mm |
Type: |
Hydraulic |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Mold Width: |
480 |
Opening Stroke: |
820mm |
Injection Rate: |
8.2 Cm/s |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Bottom Platen Size: |
1110x1095 Mm |
Type: |
Hydraulic |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Mold Width: |
480 |
Opening Stroke: |
820mm |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Injection Weight | 1260-2084 grams |
| Mold Opening Stroke | 450 mm |
| Opening Stroke | 820 mm |
| Mold Width | 480 mm |
| Heater Power | 7.5 kW |
| Machine Weight | 1600 Kg |
| Machine Dimensions | 3-10 meters (length) |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Price | $12,000 |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Supply Capacity | 300 Sets/Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Origin | Ningbo, China |