Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Machineweight: |
1500 Kg |
Runner: |
Hot/Cold Runner |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Noiselevel: |
<70 DB |
Voltage: |
220V/380V |
Mold Type: |
Interchangeable |
Machineweight: |
1500 Kg |
Runner: |
Hot/Cold Runner |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Noiselevel: |
<70 DB |
Voltage: |
220V/380V |
Mold Type: |
Interchangeable |
| Production Capacity | 100-200 pieces per minute |
| Machine Weight | 1500 kg |
| Noise Level | <70 dB |
| Voltage Requirements | 220V / 380V |
| Certifications | CE, ISO9001 |
| Supply Ability | 30 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Payment Terms | TT (Telegraphic Transfer) |