Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: CE,ISO9001
Model Number: HJF240
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 SET
Price: USD25000
Packaging Details: Standard Export Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS Per Month
Machineweight: |
1500 Kg |
Screw Speed: |
0-180rpm |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Driving System: |
Servo Motor |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Noiselevel: |
<70 DB |
Voltage: |
220V/380V |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
Machineweight: |
1500 Kg |
Screw Speed: |
0-180rpm |
Filling Accuracy: |
≤±1% |
Driving System: |
Servo Motor |
Machine Dimensions: |
2500mm X 1200mm X 1800mm |
Noiselevel: |
<70 DB |
Voltage: |
220V/380V |
Plastic Type: |
Thermoplastic |
| Model | HJF240 |
| Precision Tolerance | ±0.01 mm |
| Filling Accuracy | ≤±1% |
| Weight | 1500 kg |
| Voltage | 220V/380V |
| Certifications | CE, ISO9001 |
| Supply Capacity | 30 sets per month |
| Minimum Order | 1 set |
| Lead Time | 35 days |
| Price | USD 25,000 |
| Payment Terms | TT |
| Origin | Ningbo, China |