Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Transportation: |
Ocean |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Automatic: |
Yes |
Energyefficiency: |
High, Energy-saving Design |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
Moldheightrange: |
200-800 Mm |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Transportation: |
Ocean |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Automatic: |
Yes |
Energyefficiency: |
High, Energy-saving Design |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
| Model Number | HJF-780 |
|---|---|
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Maximum Plasticizing Capacity | 10-200 kg/hr |
| Injection Rate | 100g/s |
| Oil Tank Capacity | 3700L |
| Power Supply | 380V/50Hz (customizable) |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Price | $100,000 |
| Supply Ability | 300 sets per month |
| Delivery Time | 35 days |
| Packaging | Standard shipping packing |
| Payment Terms | TT, LC, DP |