Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Cooling System: |
Automatic |
Computerized: |
Computerized |
Automatic: |
Yes |
Oil Tank Capacity: |
3700L |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Shipment: |
By Sea |
Cooling System: |
Automatic |
Computerized: |
Computerized |
Automatic: |
Yes |
Oil Tank Capacity: |
3700L |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Shipment: |
By Sea |
| Brand | Haijiang |
|---|---|
| Model | HJF-780 |
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Power Supply | 380V/50Hz (customizable) |
| Mold Height Range | 200mm - 800mm |
| Mold Closing Stroke | 700mm |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
|---|---|
| Price | 100,000 USD per set |
| Delivery Time | 35 days after order confirmation |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Packaging | Standard shipping packing |
| Monthly Supply Capacity | 300 sets |