Product Details
Brand Name: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 Set
Price: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Oil Tank Capacity: |
3700L |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Injection Rate: |
100g/s |
Computerized: |
Computerized |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
Oil Tank Capacity: |
3700L |
Max.Plasticizingcapacity: |
10-200 Kg/hr |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Injection Rate: |
100g/s |
Computerized: |
Computerized |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Powersupply: |
380V/50Hz Or Customized |
Mold Closing Stroke: |
700 Mm |
| Model | HJF-780 |
| Mold Opening Stroke | 700 mm |
| Plasticizing Capacity | 10-200 kg/hr |
| Injection Rate | 100g/s |
| Certifications | ISO9001, CE, SGS |
| Price | $100,000 per set |
| Minimum Order Quantity | 1 set |
| Supply Capacity | 300 sets per month |
| Delivery Time | Approximately 35 days |
| Payment Terms | TT, LC, DP |
| Shipping | Ocean freight with standard shipping packing |